A SIMPLE KEY FOR PROLAKTIN YüKSEKLIğI HIPOFIZ UNVEILED

A Simple Key For prolaktin yüksekliği hipofiz Unveiled

A Simple Key For prolaktin yüksekliği hipofiz Unveiled

Blog Article

Dış gebelik aynı zamanda ektopik gebelik olarak da adlandırılır. eighty gebelikten yaklaşık 1'i ektopiktir, bu durum bazı kadınlar için yaşamı tehdit edebilir. Dış gebelik, normal hamilelik belirtileri taşıdığını için anne adayı tarafından ayırt edilememektedir.

Gören Hindistan sanıyor ama burası Adana! Siz şaşırsanız da bu sokak lezzetinin taliplisi çOkay

Dış gebelik normal olarak gelişmeye devam edemez ve tipik olarak tam bir gebelik gibi sürmez. Aynı zamanda dış gebelik normal gebeliğe dönüşmez.

Hamilelikte risk taşıyan bir durum olan dış gebelik, anne ve baba adaylarını üzen durumlardan biridir. Hamilelik testinde olumlu çıksa dahi ilk üç ayda bebeği ve anneyi kaybetme durumunun olduğu dış gebelikte bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

Karın ağrısı: Dış gebelikte, genellikle karın alt kısmında şiddetli ve dayanılmaz bir ağrı hissedilir. Bu ağrı, zamanla artabilir ve hareket ettikçe daha da kötüleşebilir.

Ektopik gebelik belirtileri arasında alt karın bölgesinde ağrı, vajinal kanama ve genel rahatsızlık yer alır. Dış gebelik belirtileri şunlardır:

Kanama: Gebelik dönemi boyunca hafif kanama çok yaygın bir durumdur. Ancak normalden fazla miktarda kanama ya da tamamen farklı bir zamanda kanama, dış gebeliğin bir diğer olası belirtisidir.

Cinsel lover sayısını sınırlamak ve seks sırasında prezervatif kullanmak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemeye propertyımcı olur ve pelvik inflamatuar hastalık riskini azaltabilir.

Bazı olgularda ektopik gebeliğin yanında rahim için normal seyreden bir gebelik varlığı da olabilir. Bu vakalarda dış gebelik evde nasıl sonlandırılır lokal medikal tedaviler ve cerrahi yöntemlere başvurulur.

Embriyo belli bir boyuta geldiğinde ise tüpte yırtılma, patlamaya neden olur ve iç kanama meydana gelir. Yani dış gebelik tıbbi adıyla ektopik gebelik embriyonun rahim dışı herhangi bir yere tutunması ve orada gelişmesi olarak tanımlanabilir.

Doktorunuz bu ilacı enjeksiyon olarak verecektir, kullanım için hastaneye yatırılmanız gerekebilir. Ayrıca ilacın etkili olup olmadığını anlamak için düzenli kan testleri yaptırmak ve yakın takibiniz gerekmektedir. Eğer ilaç tedavisi başarılı olursa cerrahi tedaviye ihtiyaç kalmamaktadır.

Dış gebelik anne olmayı bekleyen tüm kadınlar için ne yazık ki acı dolu deneyimlerden bir tanesidir. Üstelik erken teşhis edilememesi bazı durumlarda hamile kalma şansında azalmaya da neden olabilmektedir. Ağır tıbbi bir durumdur. Ektopik gebelik olarak da adlandırılan dış gebeliğin belirtilerine, hamilelikten ayırt edici özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir.

Pek çAlright dış gebelik, ilaca dahi gerek kalmadan kendiliğinden yok olup vüSlice tarafından absorbe edilebilmektedir. Ancak bu durumun da riskleri olduğundan takibe alınacak hastanın çOkay iyi seçilmesi ve olası risklerin anlatılması gerekir.

Dış gebelik tıptaki advertisementı ile ektopik gebelik olarak da adlandırılmaktadır. Aynı zamanda tubal gebelik, kornual gebelik, intersiyel gebelik, gizli gebelik gibi isimleri ve farklı türleri de bilinmektedir.

Report this page